DORADZTWO I ZAMÓWIENIA
Zadzwoń do naszego konsultanta
lub zamów bezpłatną wizytę
naszego doradcy poprzez formularz.


tel. 697 019 019
tel. 721 829 158


E-mail:
info@gerdex.com.pl

GERDEX - Wrocławskie Centrum Drzwi - Artykuły

Witamy na naszej stronie - GerdexSprostamy każdym oczekiwaniom naszych KlientówZapraszamy do naszego salonu drzwi - GerdexWybierają nas najbardziej wymagający

Jak kupować drzwi wejściowe ?


Wyśnione gniazdko, niezależnie od tego, czy jest to dom za miastem czy mieszkanie w bloku, musi spełniać podstawowe zadanie: zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Nie byłoby to możliwe bez jednego elementu – solidnych drzwi wejściowych.

Analizując statystyki policyjne, łatwo dojść do wniosku, że główną drogą wiodącą włamywaczy do cudzych dóbr są drzwi. Dlatego właśnie nad wyborem tego elementu wyposażenia domu warto poważnie się zastanowić. Bardzo dobre drzwi wejściowe stanowią trudną do pokonania barierę dla zimna, upałów, pożaru i włamywaczy. Wybierając odpowiedni model, możesz uzyskać nawet sporą zniżkę na Wysokiej klasy stalowe drzwi antywłamaniowe Walmark Drzwi antywłamaniowe (klasa 4) Walmarkubezpieczenie Twojego dobytku. Problem jednak w tym, że drzwi drzwiom nierówne. Jedne oprą się opryszkom uzbrojonym w wiertła, piły i siekiery, inne ustąpią pod naporem zwykłego łomu. Jakie zatem wybrać? Już spieszymy z odpowiedzią.

Drzwi zanim trafią na rynek, powinny uzyskać swojego rodzaju paszport, który pozwala im na przekroczenie „granicy” sklepu. Podstawowym dokumentem jest atest Instytutu Technologi Budowlanej. Dobre drzwi wejściowe powinny też posiadać odpowiedni certyfikat (wydany przez np. Instytut Mechaniki Precyzyjnej). Nadawany jest on na podstawie obowiązujących w Polsce dokumentów: europejskiej normy PN-EN 14351-1+A1:2010 (uaktualnienie normy PN-ENV 1627: 2006). Procedury w uproszczeniu wyglądają w ten sposób: drzwi zostają poddane próbom z użyciem narzędzi i sposobów popularnych wśród włamywaczy. Jeśli wytrzymają napór w określonym przedziale czasowym, otrzymają certyfikat. W mieszkaniach i domach stosowane są drzwi klas 1 – 4.

Klasa według normy
PN-EN 14351-1+A1:2010
Rodzaj drzwi Odporność na złodziejskie sposoby
1 standardowe ochrona przed włamywaczami posługującymi się jedynie siłą fizyczną
2 o podwyższonej wytrzymałości ochrona przed włamywaczami używającymi siły fizycznej i prostych narzędzi
3 antywłamaniowe ochrona przed włamywaczami wyposażonymi w łom i inne proste narzędzia
4 antywłamaniowe stanowią barierę trudną do sforsowania nawet dla doświadczonych włamywaczy wyposażonych w łom, wiertarki, śrubokręty, pilarki


Gerdex - drzwi Wrocław